Kretowiny - jest to niewielka miejscowość mieszcząca się na półwyspie wychodzącym w głąb jeziora Narie. Jej gminnym miastem jest Morąg odległy o około siedem kilometrów, co jest dowodem, iż ta piękna turystyczna miejscowość mieści się w północno-wschodniej części pojezierza Iławskiego. Miasteczko tętni życiem przede wszystkim w sezonie letnim kiedy to odwiedza je wielu chcących miło i przyjemnie wypocząć turystów. Jej sezonowy charakter (miejscowość otwarta dla turystów przede wszystkim w długie weekendy majowe, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień), a także fakt bardzo atrakcyjnej okolicy przyrodniczej jest nieodpartym atutem, który przemawia na rzecz tego ośrodka wypoczynkowego. Przekonali się o tym turyści, którzy w roku 2001, będąc gośćmi Wikinga, już w kwietniu i maju zamawiają apartamenty, by znów odwiedzić to miejsce.

      W samym centrum miejscowości Kretowiny mieszczą się: dyskoteki, restauracje, smażalnie ryb, dom letniskowy Wiking, plaża strzeżona z dużym molo jak również inne mniejsze plaże kąpieliskowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego, sklepy, ciastkarnie, parking itp.. Jednocześnie wprowadzono zakaz wjazdu samochodami na całym terenie wypoczynkowym, dlatego też nikt nie usłyszy tu samochodowego gwaru.

Jezioro Narie jest jednym a najpiękniejszych polskich jezior. Do dziś zachowało pierwszą klasę czystości, a przeźroczystość wody pozwala obserwować toczące się w nim życie aż do 5 metrów. Jego maksymalna długość wynosi ok. 11 km., a szerokość 3 km.. Jego powierzchnia sięga ponad 1240 ha, a maksymalna głębokość ponad 44 m. Posiada także 19 wysp, które odznaczają się bardzo ciekawą i rzadko spotykanym środowiskiem naturalnym (np. wyspa na której żyją setki Kormoranów).

      Warto także wspomnieć, iż Kretowiny należą do tzw. "Zielonych Płuc" Polski. Wszystkie jeziora i rzeki znajdujące się w około, lasy, rośliny i zwierzęta są strefami ochronnymi środowiska naturalnego. Dodatkowo jezioro Narie oraz same Kretowiny objęte są strefą ciszy.
                 

Wszystkie te informacje są wystarczające by stwierdzić, iż jest to raj dla turystów chcących miło i przyjemnie spędzić czas wolny łowiąc ryby, opalając się na plaży, pływając na rowerach wodnych, nurkując czy też chodząc na spacery po wielkich i pięknych lasach lub urządzając całodzienne wycieczki rowerowe.

      Dom letniskowy Wiking oferuje bardzo komfortowe warunki noclegowe, wieczorne grilowanie na polanie z widokiem na jezioro, czyste i świeże powietrze oraz piękne widoki krajobrazowe gwarantują relaks i miło spędzony czas.
     
Projekt i wykonanie : Wiking Kretowiny